nightvision
22 دی 1401 - 19:23

۹۳۱ میلیارد تومان طرح عمرانی و تولیدی در بناب در دست اجراست/ توسعه شهرستان با الگوی توسعه کشاورزی ادامه می‌یابد

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۹۳۱ میلیارد تومان طرح عمرانی و تولیدی در بناب در دست اجراست، گفت: این میزان علاوه بر تسهیلاتی است که از منابع مختلف در یک سال اخیر به این شهرستان تزریق شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، عابدین خرّم شامگاه امروز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بناب، اظهار کرد: نتایج مصوبات سفر امروز به شهرستان بناب تا یک ماه آینده به شهرستان اعلام شود و مدیران نیز به جد پیگیر اجرای مصوبات شوند.

وی با بیان اینکه در سفر استانی رئیس جمهوری، طرح های با بالای ۵۰ درصد پیشرفت را مصوب کردیم که بخشی از اعتبارات شأن نیز تخصیص یافته و تزریق شده است، ادامه داد: تلاش می کنیم تا در سفر دوم، طرح های مصوب سفر نخست به پایان برسد که استادیوم ورزشی ۱۵ هزار نفری بناب هم یکی از آنهاست.

بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی در دست ساخت بناب برای سلامت جنوب استان خیلی مهم است

خرّم با اشاره به اینکه بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی در دست ساخت بناب برای سلامت جنوب استان خیلی مهم است، تشریح کرد: کنارگذر شرقی بناب نیز یک طرح بالای یک هزار میلیارد تومانی است که باید از محل اعتبارات بانکی و سفر دوم آن را نیز تعیین تکلیف کنیم.

وی با بیان اینکه آب شهرستان در هر سه حوزه شرب، کشاورزی و صنعت مشکل دارد، گفت: البته این یک مشکل سراسری است، به گونه ای که قبل از بارش برف اخیر ۲۵ میلی متر در استان بارش داشتیم که نشان می دهد در مصرف منابع آب در هر سه بخش باید رعایت کنیم.

خرّم تاکید کرد: صنایع باید به دنبال بازچرخانی آب و بخش کشاورزی نیز به دنبال الگوهای بهینه مصرف و استفاده از ظرفیت های دانش بنیان باشند.

شهرک ولیعصر بناب باید تعیین تکلیف شود

وی با تاکید بر اینکه شهرک ولیعصر  بناب باید تعیین تکلیف شود و بنیاد مسکن و دستگاه های دیگر با کار کارشناسی مشکلات باقیمانده آن را حل کنند، بیان کرد: این شهرک برای پذیرش جمعیت سرریز بناب طراحی شده و باید در شورای مسکن استان نیز مسائل آن بررسی شود. 

استاندار آذربایجان شرقی امروز در سفر به شهرستان بناب به همراه جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، از چند پروژه عمرانی در این شهرستان هم بازدید و روند اجرایی آنها را ارزیابی کرد.

استادیوم ورزشی ۱۵ هزار نفری، بیمارستان ۲۰۰ تخت‌خوابی در حال ساخت، کنارگذر شرقی بناب و سایت مسکونی طرح نهضت ملی مسکن طرح‌هایی بودند که استاندار آذربایجان شرقی از آنها بازدید کرد.

پایان پیام/
               

منبع: فارس
شناسه خبر: 973277